Nová hra

Svět se kvapem mění. Hektické tempo se kterým se staví budovy nové, bourají staré, předělávají nevhodné a pronajímají neprosperující, by mohlo nejednoho příznivce starých pořádků zmást. Kolikrát člověk vejde do obchodu a když ho opět opouští, kouká, že je najednou někde úplně jinde. Obětí podobných akcí pracovitých inženýrů, jsem se stal nedávno i já sám.

Jednoho krásného jitra mě napadla bohulibá myšlenka, proměnit jistý finanční obnos za počítačovou hru. Domnívám se, že podobné směnné obchody jsou pro mne výhodné, protože se mi ještě nikdy nestalo, že bych si s bankovkama dokázal hrát několik hodin v kuse. Posílen touto myšlenkou sem vyrazil směrem I.P.Pavlova, kde se nachází prodejna JRC. Když jsem vystoupil z metra, zamířili mé kroky bezmyšlenkovitě rovnou ke dveřím, za kterými jsem očekával ráj herního fandy a peklo počestné peněženky. Neumíte si představit, jaké bylo mé překvapení, když na mě místo úhledných krabiček s hrami, vykoukli nějaké erotické čuňačinky. V mém podezření, že jsem v sexshopu, mě utvrdil pohled na zmalovanou pomrkávající prodavačku, která rozhodně nevypadala, že by byla schopna rozeznat Quaka III od Syberie. Jako slušně vychovaný mladík sem se začervenal a současně se otočil na patě s umyslem proklouznout dveřmi dříve, než je růžové brano zavře. Musím se zahanbeně přiznat, že na mě současné paření Alphy Centauri má asi nějaké neblahé následky, protože spoře oděná prodavačka projevila mrštnost Skaarje z Unrealu a s vidinou finanční podpory mi znemožnila odejít. Dřív než jsem otevřel ústa s úmyslem vysvětlit toto politování hodné nedopatření, jala se mi nabízet své zboží. Při pohledu na mou mužnou postavu a tvář protřelého svůdce žen ihned pochopila, co asi potřebuju a hučela do mě tak dlouho, až jsem jí podlehl. Výsledkem je fakt, že dneska nebudu v noci pařit žádnou novou hru, ale zase si budu připadat vedle své nafukovací přítelkyně jako pravý chlap.


Update: Den poté


Teda řeknu vám, že ta moje nová "hra" mě pěkně nakrkla. Hrál sem si s ní dneska celou noc a ačkoliv sem se snažil ze všech sil, neprojevila žádnou snahu spolupracovat a tvářila se naprosto nezúčastněně, ba přímo netečně. Za trest sem jí vypustil, potvoru!

Informace o próze