The Longest Journey

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak neslučitelný a nesourodý je svět magie a techniky? Říkáte že ne? Nevadí, po zahrání adventury The Longest Journey (nejdelší cesta) se vám budou tyto myšlenky honit hlavou zcela určitě.

The Longest Journey je klascká adventura ze staré školy, kladoucí důraz převážně na kvalitní příběh, rozhovory a logické problémy. To že jsem řekl že je The Longest Journey adventura ze staré školy, rozhodně nesmíte vztahovat na grafickou stránku, která i přes nízké rozlišení působí v dnešní době jako balzám na duši (viz. screenshoty níže). Kolikrát jsem se při příchodu do nové lokace cítil jako Alenka v říši divů a jen s otevřenou pusou hleděl na monitor, na nemž se zobrazovala vynikajcí práce Funcomáckých grafiků a designérů.

Jak jsem se již v úvodu zmínil, příběh TLJ se točí kolem světa magie a techniky, se kterými je něco v nepořádku a vy, jakož to studentka umění April Ryan, s tím máte evidentně něco společného. Překrásný příběh jenž je nosným pilířem celé hry, tvoří společně s okouzlující grafikou, promakanými rozhovory a "realistickými" questy, z této hry skvost mezi adventurami, který by si neměl nechat ujít žádný příznivce tohoto žánru.

140kB 121kB 119kB 125kB 138kB 142kB 140kB 171kB 155kB 118kB 120kB 128kB

Stručný souhrn