Icewind Dale - Heart of Winter

Jsou hry které si datadisk nezaslouží a přesto (nebo právě proto) ho mají. Pak jsou hry které si datadisk zaslouží, ale nemají ho. Do druhé kategorie jistou dobu spadalo i skvělé RPGčko Icewind Dale od Black Isle. To se ale změnilo. Otázkou zůstává, jestli Icewind Dale není z těch her, které si zaslouží lepší datadisk, než jakého se jim dostává.

Recenzovat, nebo alespoň popisovat datadisk je nevděčná úloha. Vetšina kladů a bohužel i záporů se nezřídka přenáší z plné hry i na datadisk a tak není moc o čem psát. Nejinak tomu je i u Heart of Winter. Jedná se o akční klasické RPGčko s pravidly AD&D druhé edice, jenž se odehrává na mrazivém severu Forgotten Realms. Vaše dobrodružství začíná v malé vísce příhodně nazývané Pustoles (Lonelywood), nejmenší osadě Desetiměstí. Hjollder, šaman kmene Medvěda, vás hned v úvodu zasvětí do zdejších problémů. Severské kmeny barbarů se pod vedením nového a starého krále v jedné podobě shlukují a připravují na válku s Desetiměstím, které nemá moc šancí odolat. A protože šamanova vize předurčuje k hrdinským činnům právě vás, nezbývá než za pomoci mečů, luků a kouzelných knih, dokázat, že se ani tentokrát ve vás proroctví nemílilo.

Vezkrze krátký a lineární příběh má rychlý spád a než se stačíte rozkoukat je tu konec, jak jinak než šťastný. Byť s jistou dávkou sentimentu, hodného zamyšlení. Kromě vysoké koncentrace nepřátel na stopu čtvereční a fenomenální grafiky v interiéru lokace Šeromráz (Gloomfrost), vás tento datadisk vlastně ničím nepřekvapí. To se ale od datadisků ani neočekává. Budmě rádi, že kvalitní hra, jakou bezesporu Icewind Dale je, se díky tomuto datadisku stává o něco větší porcí zábavy, než jaká by byla bez něj.

848kB 347kB 492kB 716kB 548kB 682kB 816kB 599kB 807kB 855kB 872kB 843kB 1006kB 846kB 911kB 678kB

Stručný souhrn